Call Recorder Arama Kaydetme

Call Recorder Arama Kaydetme Nasıl Çalışır?

Android’de Call Recorder uygulaması Türkçe ve reklam içeriyor. Uygulamanın 4.99 TL karşılığında Pro sürümünüde kullanabilirsiniz. Pro sürümünde reklam yok ve bazı özelliklerin kullanımı mümkün hale getiriyor. Pro sürümünde istediğiniz kişiyi kaydetme, akıllı telefonu sallayarak kaydı başlatma ve sallama hassasiyetini ayarlama gibi seçenekler var. Pro sürüme ihtiyacınız olmayacak ancak yapımcıyı destekleme amaçlı satın da alabilirsiniz.
Programı Çalıştırma

İlk ekranda tema seçimini yapıyoruz. Light veya classic seçeneklerinden birini seçiyoruz. Ses kaydetmek için herhangi bir ayar yapmanız gerekmiyor. Arama yaptığınızda veya arama geldiğinde uyugula kaydetmeye başlıyor. Konuşma bitincede kaydetme duruyor. Ekranın üstünde bildirim olarak çıkıyor. Bildirimi açtığınızda kaydı silebilir, kaydedebilir veya bulut hafızaya yükleyebilirsiniz.

Bulut Hafızaya Yükleme

Telefon görüşmelerini Buluta Kaydetme bize telefon hafızamızda rahatlık sağlayacaktır. Buluta kaydetme işini yapmak için kısa birkaç ayar yapacağız. Android’de Telefon Görüşmelerini Buluta Kaydetme uygulamasında buluta kaydetme olarak iki farklı servis kullanılabiliyor. Bunlar Dropbox ve Google Drive. Google Drive her android telefonda bulunduğu için onun üzerinden anlatalım.

İlk seçenekte uygulamayı Google Drive ile eşleştiriyoruz. Yani Google Drive‘da oturum açarak uygulamanın otomatik olarak dosya yüklemesine izin veriyoruz. İkinci seçenek eşleştirme sonrası mevcut kayıtlarınızı buluta kaydetme için kullanılıyor. Diğer seçenekler de gayet açık ve net. İnternet kotanızın bitmemesi için eşleştirme işlemini sadece kablosuz ağa bağlandığınız ortamlarda yapabilirsiniz.

Android cihazınızda hali hazırda tanımlı olan Gmail hesabınız karşınıza getirilecek. Android’de Telefon Görüşmelerini Kaydetme uygulamasında bu hesabı kullanabilir veya farklı bir Gmail hesabı kullanabilirsiniz. Tanımladığınız hesaba bağlı olan Google Drive‘a gönderimler gerçekleşecek.

Android’de Telefon Görüşmelerini Kaydetme uygulaması şu an Google Drive hesabımıza erişim için izine ihtiyaç duyuyor. İZİN VER diyerek telefon görüşmelerinin buluta yüklenmesi işlemine izin veriyoruz. Android’de Telefon Görüşmelerini Kaydetme uygulamasında buluta yükleme adına gerekli ayarları yaptık.

Telefon Görüşmesi Kaydetme

Uygulamanın genel ayarlarına bakalım ve ilk telefon görüşmemizi kaydedelim. Burada Ses kaynağı olarak Mic seçin. Böylece telefonunuzun mikrofonundan daha net ses alınıp kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Süre kısıtlamalarına takılmamak için de Ses Formatı olarak AAC seçin. Aramalar artık otomatik olarak kaydedilmeye hazır. Telefon ettiğimiz anda kayıt başlıyor. Bunun bildirim ekranından da görebiliriz. Uygulama sorunsuz çalışıyor. Telefonu kapattığımızda uygulamada kaydı bitiriyor.

Android’de Telefon Görüşmelerini Kaydetme uygulamasında 5 dakikalık görüşmeyi 2 MB yer kapladı. Acc dosya türünün boyutu hafızanız için iyi ve uzun süreli görüşmeler için en sıkıntısız olan dosya türü bu.

Android’de Telefon Görüşmelerini Kaydetme uygulamasında otomatik eşleştirmemiz de başladı. Görüşme uzunluğuna bağlı olarak pek fazla zaman almayacaktır. 4.5G sonrasında bu işlemler saniyelerle ifade edilir hale geldi. Yine de söylediğimiz gibi çok fazla görüşme yapıyorsanız eşleştirme işlemlerini kablosuz ağ üzerinden yapın.

Android’de Telefon Görüşmelerini Kaydetme uygulamasında eşleştirme de tamamlandı. Google Drive hesabımızı da kontrol ettiğimizde kaydın başarılı şekilde gerçekleştirildiğini göreceksiniz.

CALL RECORDER VİDEOLU ANLATIM

Call Recorder İndir

AMAZON KİNDLE NEW TOUCH E-KİTAP OKUYUCU

27 thoughts on “Call Recorder Arama Kaydetme

 • 5 Ocak 2023 tarihinde, saat 16:09
  Permalink

  Ses kayıt etmiyor ne benim nede karşıdan gelen arama neden

  Yanıtla
 • 11 Temmuz 2022 tarihinde, saat 18:27
  Permalink

  Ben yanlislikla sildim ve tekrar yükledim uygulamayı arama kayıtları gelmedi napabilirim

  Yanıtla
 • 15 Mart 2022 tarihinde, saat 01:09
  Permalink

  konuşmaları whatsapptan paylaşamıyorum sebebi nedir ?

  Yanıtla
 • 26 Temmuz 2020 tarihinde, saat 08:21
  Permalink

  Ses kayıtlarını neden dinleyemiyoruz play tuşuna basıyorum ama ses yok

  Yanıtla
 • 26 Ağustos 2019 tarihinde, saat 01:34
  Permalink

  Bütün görüşmeleri GELEN KUTUSU alanına atıyor, SAKLANMIŞ tarafına atmadığı için bulut’a atmıyor. Ben istersem tek tek veya tümünü SAKLANMIŞ tarafına atıyorum o zaman bulut’a atıyor.
  SAKLANMIŞ tarafına otomatik olarak attıramıyormuyuz?

  Yanıtla
 • 11 Haziran 2019 tarihinde, saat 11:44
  Permalink

  Mrb bazı konuşmaları kaydetmiyor sebebi nedir

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: